Ogrzewalnia/Noclegownia

Ogrzewalnię dla osób bezdomnych prowadzimy dzięki corocznemu finansowaniu przez Miasto Białystok od 2007 r. Do zimy 2009 r. działała w małym budynku po dworcu PKP Białystok Fabryczny przy ul. Traugutta 7, następnie od zimy 2009 do zimy 2014 r. na parterze kamienicy przy ul. Żelaznej 23, a od zimy 2014 r. do marca 2017 r. w budynku przy ul. Grochowej 2a.

Obecnie (od dnia 31 marca 2017 r.) nasza ogrzewalnia wraz z noclegownią oraz schroniskiem z usługami opiekuńczymi działają w naszej nowej, przestronnej siedzibie przy ul Grunwaldzkiej 76 – ogrzewalnia na parterze, noclegownia na piętrze. Placówki te w 2018 r. działają całodobowo, przez 7 dni w tygodniu. Codziennie oferowane są 3 posiłki oraz możliwość niezbędnych zabiegów higienicznych. W ogrzewalni nie ma łóżek, w noclegowni łóżka są. Zarówno ogrzewalnia, jak i noclegownia nadzorowane są przez pracujących na zmiany opiekunów.

Ogrzewalnia jest przewidziana na 50 miejsc, noclegownia na 32 miejsca.

We wtorki, o g. 16:00 prowadzone są spotkania dla osób uzależnionych i pragnących zmienić swoje życie pod nazwą “Coffee House”.

Ogrzewalnia i noclegownia działają przede wszystkim dzięki dofinansowaniu z Miasta Białystok.

Wnętrza ogrzewalni:

Wnętrza noclegowni: