Coffee House

Spotkania „Coffee House” przeznaczone są dla osób uzależnionych. Ich celem jest motywowanie takich ludzi do decyzji o zmianie życia i zerwaniu z nałogiem. Pomysłodawcą spotkań jest Misja „Teen Challenge”, założona w latach 60-tych XX w. w USA przez pastora Davida Wilkersona , który zaczął, z dużym skutkiem, wzywać do nawrócenia członków nowojorskich gangów młodzieżowych. Z czasem powstał pierwszy ośrodek dla osób uzależnionych od narkotyków, które już wtedy były poważnym problemem społecznym. Dziś misja posiada swoje oddziały i ośrodki w wielu krajach świata.

Spotkania „Coffee House” mają najczęściej formę krótkich wykładów połączonych z dyskusją, prowadzonych przez naszą kadrę, najczęściej przez jednego z pastorów baptystycznych – wiceprezesów stowarzyszenia. Mają na celu zmotywowanie słuchaczy do wyjazdu na terapię do ośrodków terapeutycznych oraz namówić do zmiany sposobu myślenia  w oparciu o wartości chrześcijańskie. Spotkanie trwa zazwyczaj ok. 1 godz. Staramy się stworzyć w ich trakcie atmosferę akceptacji i nadziei na zmianę. Większość uczestników spotkań stanowią osoby bezdomne, gdyż alkoholizm jest w tym środowisku dość powszechnym zjawiskiem.

Spotkania w naszym „Coffee House” rozpoczęły się we wrześniu 2008 i odbywają się obecnie we wtorki o godz. 16:00 w budynku ogrzewalni dla bezdomnych prowadzonej przez nasze stowarzyszenie przy ul. Grunwaldzkiej 76.

Skip to content