Schronisko

Od 1 stycznia 2018 r. rozpoczęliśmy nową formę niesienia pomocy osobom bezdomnym – otworzyliśmy jedyne w województwie podlaskim schronisko.

Od początku 2019 r. działa ono jako schronisko z usługami opiekuńczymi.

Przebywają w nim na pobycie czasowym osoby kierowane przez białostocki Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Schronisko funkcjonuje na parterze naszej siedziby przy ul. Grunwaldzkiej 76 i składa się z kilku pokoi wyposażonych m. in. w 18 łóżek, podarowanych przez jeden z miejscowych szpitali. Jest miejscem okresowego pobytu dla osób bezdomnych oczekujących na przyjęcie do domów pomocy społecznej, itp.

Działalność schroniska jest dofinansowana ze środków Miasta Białystok.

Schronisko działa całodobowo, nadzorowane przez pracujących zmianowo opiekunów.

Cechą wyróżniającą schronisko jest to, że zajmuje się osobami bezdomnymi z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, schorzeniami fizycznymi i psychicznymi, które wymagają całodobowej opieki, zmieniania opatrunków, organizowania wizyt u lekarza, dowożenia i przywożenia na te wizyty, asystowania w ich trakcie, pomocy w zabiegach higienicznych, pomocy w załatwianiu spraw urzędowych, itp. Jest to ciężka praca.

Pomieszczenia schroniska (na samym dole zdjęcia wspaniałego, 500-litrowego akwarium, podarowanego nam przez grupę miłośników i propagatorów akwarystyki – Akwariuszy. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy!):

Skip to content