Postępy w realizacji projektu z PROO!

Przedstawiamy informacje z realizacji działań wpisanych do projektu “Przyszłość w KDN” realizowanego dzięki sfinansowaniu ze środków NIW – PROO.

Na początek rzecz dla nas najważniejsza:

Dnia 27 listopada 2019 r. zakupiliśmy działkę w gminie Choroszcz (ok. 18 km od Białegostoku), gdzie w niedalekiej przyszłości chcemy wybudować nowoczesne schronisko dla niesamodzielnych osób w krysysie bezdomności. Jest to przepiękna działka o powierzchni ok. 4 ha. Oto fragment aktu notarialnego:

Ze środków projektowych zakupiliśmy również wspaniałego busa marki Mercedes, najnowocześniejszy obecnie pojazd w naszej flocie 🙂 :

Od października ruszyły również prace mające poprawić standard i bezpieczeństwo użytkowanych przez nas budynków. I tak, w naszej siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej 76 zamontowaliśmy wentylację i dodatkowe kamery.

Oto postęp prac przy zakładaniu wentylacji. Najpierw oczywiście musiały powstać otwory, przez które wpuszczono rury wentylacyjne:

A oto stan obecny prac:

Założyliśmy także dodatkowe kamery monitorujące bezpieczeństwo wokół budynku:

Dzięki finansom z NIW PROO wznowiliśmy także remont mieszkań treningowych w naszym budynku przy ul. Żelaznej 23. Poniżej kilka zdjęć pokazujących postęp prac (w lewej kolumnie stan początkowy, w prawej – zmiany w efekcie prac):

Zakupiliśmy również nową drukarkę i niszczarkę:

Jeszcze raz pragniemy wyrazić nasze zadowolenie z tak wspaniałego pomysłu, jakim jest Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich 🙂