PS Okienko sp. z o.o. i Bar Okienko

Pod koniec września 2019 r., dzięki dotacji w ramach realizowanego przez białostocki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej projektu, założyliśmy Przedsiębiorstwo Społecznej Okienko spółka z o.o.

Podobnie jak powołana do życia kilka lat wcześniej spółka Sukces, tak i Okienko, jako spółka non-profit, działa przede wszystkim po to, by dawać możliwość zatrudnienia naszych podopiecznych – czyli osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, dla których praca w spółce jest często pierwszym normalnym zatrudnieniem, tak więc głównym celem jej istnienia nie jest pomnażanie finansowego zysku, lecz pomoc w aktywizacji społeczno – zawodowej osób tego potrzebujących.

Firma działa głównie w sferze gastronomii – wykonaliśmy już dużo usług kateringowych dla różnych organizacji pozarządowych i urzędów. Niedługo, na parterze kamienicy przy ul. Żelaznej 23 reaktywujemy, po kilkuletniej przerwie, działalność Baru Okienko (stąd też nazwa spółki), gdzie będziemy sprzedawać “na wynos” pyszne i tanie dania “kuchni domowej”. W planach jest rozszerzenie tej działalności o salę barową.